ruyatabir.org

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Yumurta Görmek

57

Rüyada Yumurta görmek; mutluluğa, zenginliğe, kuvvette yorumlanır ve evliliğin işareti olmakla birlikte kolaylıkla elde edilen nimet anlamına gelir. Elinde taze pişmiş yumurta, zor ve çetin işlerin halledilmesine ve mala, işmiş yumurtayı soyduğunu görmek, hizmetçilerinin malına nailiyete işarettir. Bundan dolayı yumurtanın beyazı gümüş, sarısı altın ile tâbir olunur. Ördek veya martı yumurtası; yoksul çocuğa, Serçe yumurtası; mutluluk ve hayra işarettir.

Rüyada yumurta görmek; Güzel kadınlara, hısım, akraba ve dostların bir araya toplanmalarına ve para biriktirmeye delalettir. Yumurta, evlat, zevce, hizmetçi ve mala delâlet eder. Çok sayıda yumurtanızın olduğunu görmek; gördüğünüz yumurta miktarınca çocuk sahibi olacağınıza tabir olunur Rüyada tavuğun yumurtlaması, çocuk ile tâbir olunur. Cafer-i Sâdık (r.a.) yumurtayı şu şekilde yorumlamıştır:

  1. Hacet talip etmek,
  2. Ehl-i Beyt,
  3. zaman
  4. İzzet,
  5. Zevce,
  6. Rütbe,
  7. Murada ermek,
  8. Hizmetçi,
  9. Rüyada yumurta görmek Evlat demektir.

Yumurta Pişirip Yemek

Rüyada taze bir yumurtayı kırıp yağda pişirdiğini ve yemek, izzet, ferahlık, sevinç, rızık, menfaat ve mala alâmettir. Turna kuşunun yumurtası, fakir ve miskin evlada işarettir. Rüyada kendisine bir yumurta verildiğini görmek, şerefli ve aziz bir çocuğun olmasına işarettir. Pişmiş yumurta yemek; zahmetle elde edeceğiniz mala yorumlanır.

Rüyada çiğ yumurta yemek, haram mala delâlet eder. Çiğ yumurta yediğini görmek, hüzün ve kedere işarettir.

Tavuğun Yumurtlaması
Tavuğun yumurtladığını gören kimsenin bir çocuğu olur. Taze pismiş yumurta, kolaylıkla elde edilen rızıktır. Çiğ yumurta yediğini gören, haram mal yer, yahut zina eder, ya da hüzün ve kedere düşer.

Çürük Yumurta; Bir kimsenin rüyada çürük yumurta görmesi, çocuklarından veya çalıştırdığı kişilerden hayır görmeyeceğine alamettir.

Rüyada yumurta görmek ne anlama gelir?

Yumurtanın kabuğunu yediğini gören kimse örtülü bir şeyin üstünü açar.

Kucağına beyaz bir horozu alıp horozdan piliçler çektiğini görse, o yerde bir öğretmen tarafından çocuklara öğretilecek ilim ve sanata işarettir. Yumurtasının çok olduğunu gören kimsenin, zayi olmasından korkulan mal ve eşyasına işarettir.

Ahırda Yumurta; başkaları tarafından iyi kabul göreceğine delâlet eder.

Rüyada papağan Yumurtası görmek: takva sahibi bir hizmetçiye işarettir. Elinde taze pismiş yumurta görse, muvaffak elması için daima çeliştiği zor bir isin meydana çıkmasıyla mala nail olur. Bir kimsenin rüyada papağan kuşunun yumurtasını görmesi, takva sahibi ve iffetli bir hizmetçiye delâlet eder.

Pumanin yumurtası, fakir ve miskin evlada işarettir. Kendisine bir yumurta verildiğini gören kimsenin şerefli ve aziz bir çocuğu olur.

Rüyada Çok Yumurta görmek: Bekar için evlenmeye, evliler için erkek çocuğa işarettir.

Rüyada Yumurta Soymak

Pişmiş yumurtayı soyduğunu gören kimse mala erişir. Bundan dolayı yumurtanın beyazı gümüş, sarisi altındır. Yumurta evlada, kan ve hizmetçiye de işarettir. Yumurta bazen, kabirlere, güzel kadının dişlerine, hısım, akraba ve dostların bir araya toplanmalarına ve para biriktirmeye işarettir.

RÜYANIZI PAYLAŞIN

Rüyada Yılan Görmek Rüyada yılan görmek hakkında çok çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Rüya tabirleri yılan için genellikle düşmanı işaret eder. Farkında olmadığınız bir düşmanınız...

Y

Rüyanızda özellikle eski Türk evlerinde bulunan, yatak ve eşyayı koymak için yapılan ve yüklük denen dolabı görmek, birçok zamandan beri...

Y

Rüyada bir yük yüklendiğini ve bu yükün altında ezildiğini gören büyük bir sorumluluk alır ve bu yükün altında biraz ezilir.Rüyada...

Y

Seyyid Süleyman: Rüyada bir şeyin sizden yüksek olduğunu görmek, ideallerinizin çıtasını yükseltmeniz gerektiği şeklinde yorumlanır.Ayrıca bkz: GökRüyada yüksek görmek, farklı...

Y

Rüyada insanın veya hayvanın arkasından yük indirmek, rüyayı görenin bildiği veya bilmediği kimseye sadaka ve ihsanda bulunmasına işarettir. Ayrıca şu rüya...

Y

Rüyada çok yüksek bir yerde mesela bir dağın zirvesinde bulunduğunuzu görmek, mevki ve rütbenizin artacağına işarettir. Memur veya işçi iseniz,...