ruyatabir.org

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Azrail Görmek

54

Rüyada Azrail görmek (A.S), Yüce Allah’ı seven kimsenin arzusuna kavuşmasına, darlıktan ferahlığa çıkmasına ve müjdeli habere işaret eder.

İmam Nablusi’ye göre Rüyada Azrail (A.S.)’ı güler yüzlü görmek, şehit olmaya delalet eder. Öfkeli bir halde görmek ise, tövbe etmeksizin ölmeye delalettir.

Ölüm meleğini Azrail’i görmek önemli olaylara, toplumda görülecek olumsuz gelişmelere yorumlanır.

Onu güler yüzlü görmek şehit olmaya ya da imanla ölmeye, Asık çehreli görmek tövbe etmeden ölmeye alamettir.

Onunla güreşip yenilmek ölmeye, galip gelmek hastalıktan kurtulmaya, Onun elini öpmek mirasa konmaya tabir edilir.

Onun suretine girmek zorlu işleri başarmaya, Onu bir yerde gezinirken görmek toplumun her bireyini etkileyecek gelişme ve olaylar delalet eder.

Rüyada Azrail’e selam vermek, bu dünyada daha çok çekeceğiniz var anlamına gelir.

Rüyada ölüm meleği olan Azrail aleyhisselâmı görmek, önemli olaylara, toplumda görülecek olumsuz gelişmelere, âfet ve yıkıma, kıtlık ve salgın hastalıklara işarettir.

Azrail suretine girdiğini gören kişi ise, insanlara galip gelir.

Azrail’i can alırken görmek, uzun bir hayat yaşacağınız demektir.

Büyük ve yüce meleklerden biri olan Azrail aleyhisselamı rüyada görmek, eğer güler yüzlü görülmüş ise, uzun bir ömür yaşayacağına; asık suratlı olarak görülmüş ise, günahlarının çok olduğuna ve tövbe etmesi gerektiğine işarettir.

Rüyada Azrail’in elini öptüğünü görmek, bir büyük mirasa konacağına; onun yüzünün mimiklerinin değiştiğini görmek, kadir ve kıymetinin yüksek olduğuna ve Cenabı Hak katında makbul bir kul olduğuna yorumlanır.

Rüyada Azrail aleyhisselam ile güreştiğini veya ona galip geldiğini gören kimse, hastalıktan kurtulur. Azrail (A.S.) in, kendisine galip geldiğini gören kimse ise, sıkıntı yaşar.

Bazı tabirciler, rüyada Azrail (A.S.) i gören kimse, lüzumlu olan bir işe girer, dediler.

Bazı tabirciler ise, o kimsenin bu rüyası büyük bir korkudur, dediler. Ya da o kimsenin eliyle büyük işler meydana gelir.

Azrail (A.S.) in elini öptüğünü gören kimse, bir mirasa konar. Azrail (A.S.) i görmek, cemiyeti dağıtma ve hiç bir kimseyi himayesi altında tutamamaya, hastaların ölmesine, binaların yıkılmasına, yangın çıkmasına, korkunç haberlere işaret eder.

Bazı tabirciler rüyada Azrail aleyhisselamı görmek, bazen de borçlara, kazancın durgunluğuna, işsiz kalmaya ve çalışmamaya işaret eder, dediler.

Azrail (A.S.) i görmek hapse, halkı bozmaya, ilmi unutmaya, namaz kılmamaya, zekât vermemeye ve yapılması gerekenleri yerine getirmemeye işaret eder.

Azrail (A.S.) i görmek, Ailesinden ayrılmaya, kıtlık olmasına, ziraat ve meyve yerde görülen afetlere işaret eder.

Hasta bir adamın rüyada Azrail (a.s.) ile görüşmesi ve onu yendiğini görmesi, hastalıktan şifa bulacağına ve eski haline avdet edeceğine işarettir.

İmam Nablusî demiştir ki:
“-Rüyada Azrail (a.s.)’i görmek, ailesinden ayrılmaya, kıtlık olmasına, ziraat ve meyvelerde görülen afetlere delâlettir.

Bazı tabirciler de demiştir ki: Rüyada Azrail’i gören kimse, lüzumlu olan bir işe girer.

Her şeyin en güzelini ve doğrusunu Allah Teâlâ bilir.

RÜYANIZI PAYLAŞIN
A

Ağlamak Görmek, Gözyaşı Görmek, Ağlayan Kimse Rüyada ağlamak üzülmek rüyayı gören kişinin, yakın bir zamanda aile hayatında ya da iş hayatında...

A

Rüyada ağlayan bir bebek görmek sevdiğiniz bir kimsenin övgü dolu ve tatlı sözleri olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin, sosyal hayatında...

A

Rüyada ağlamak bazen sevinç, bazen de yaşanacak kederlerin habercisidir. Rüyada yüksek sesle ve feryat ederek, elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek,...

A

Rüyada ağızdan kan gelmesi rüya sahibinin zenginleşeceğine, paraya ve mala mülke kavuşacağına işarettir. Rüya sahibi başlamış olduğu işlerin sonunu en...

A

Rüyada ağızlık görmek; gönül zenginliğine, dostlarla bir araya gelmeye, hoşluğa ve tokluğa delalet eder.Rüyada ağızlık görmek ne demek o kişinin...

A

Rüyada ağladığını görmek, farklı şekillerde rüyanın detayına bağlı olarak yorumlanmaktadır. Bazı alimler rüyada ağladığını gören kişinin mutlu olacağı, refah ve...